Pomoc LibreOfficeDev 25.8
Na pierwszej stronie Kreatora wykresów można wybrać typ wykresu.
Na wykresie kołowym wartości są odzwierciedlone w postaci wycinków koła. Długość łuku lub obszar wycinka są proporcjonalne do odwzorowywanej wartości.
ten podtyp pokazuje sektory jako kolorowe obszary całego koła, tylko dla jednej kolumny danych. Na utworzonym wykresie możesz kliknąć i przeciągnąć dowolny sektor, aby oddzielić ten sektor od pozostałego koła lub połączyć go z powrotem.
Pie Chart
ten podtyp pokazuje sektory już oddzielone od siebie. Na utworzonym wykresie możesz kliknąć i przeciągnąć dowolny sektor, aby przesunąć go promieniowo od środka wykresu.
Exploded pie
ten podtyp może wyświetlać wiele kolumn danych. Każda kolumna danych jest pokazana jako jeden kształt pierścienia z dziurą w środku, w której można wyświetlić następną kolumnę danych. Na utworzonym wykresie możesz kliknąć i przeciągnąć zewnętrzny sektor, aby przesunąć go promieniowo od środka pierścienia.
Donut
ten podtyp pokazuje zewnętrzne sektory już oddzielone od pozostałego pierścienia. Na utworzonym wykresie możesz kliknąć i przeciągnąć zewnętrzny sektor, aby przesunąć go promieniowo od środka pierścienia.
Exploded donut